Bankada Çalışmak için CV Örneği

Bankada Çalışmak için CV Örneği

Günümüzde banka sektörleri gittikçe artmaktadır. Her yıl iş alımı yapan bankalar bulunmaktadır. Bulundukları illeri geliştirdiklerinden bir hayli de çalışana ihtiyaçları olmaktadır. Bu durum da Türkiye’de ekonomi olarak iyi ilerlenmektedir. Banka da çalışmak isteyenler için CV nasıl hazırlanır bu konuya bir değinelim. Bankada çalışmak bankacıların hayali olurken bir çok lise mezunu özel sınavlara girerek bankalarda çalışma şansınıda arttırmaktadır.

CV doldururken dikkat edilmesi gerekenler özellikle açık ve net bir şekilde olmaktır. Yalan bilgiler er geç işe alındığınız zaman ortaya çıkmaktadır. Öncellikle kendiniz ve bildikleriniz ile alakalı doğruları yazmalısınız. Diplomanızı ve sertifikalarınızı da ayrı bir dosya yaparak CV’nize eklemelisiniz. CV doldururken eğitim bilgilerini ilk baştan başlayarak sona doğru yazmalısınız. Çalıştığınız yerleri de aynı şekilde aldığınız pozisyonunuzu da tam adı ile yazmanız sizin için daha iyi olacaktır. Kendinizi anlatırken hem açıklayıcı hem de gizemli yazılarınız ile iş verenin ilgisini çekerek birinci adımı tamamlamış olursunuz. Eğer referanslarınız varsa mutlaka onları da eklemelisiniz. Son olarak vesikalığınız yeni ve resmi bir kıyafet ile çekilmelidir. Bu durum da işi gerçekten istediğinizi iş verene gösterebilirsiniz. Özen ile hazırlanmış olan bir CV ile vesikalık beraberliği uyumlu oldukça ilk mülakata çağrılırsınız.

Son olarak hobi ve ilgilerinizden bahsettiğiniz bölüm de gene kendiniz ile alakası olmayan ilgi alanlarını yazmamalısınız. Gerçekten hoşlandığınız ve yapmaktan zevk aldığınız ilgi alanlarınızı yazmalısınız.

CV Formu

banka_cv_ornegi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ