Bilgisayar Mühendisi CV Örneği

Bilgisayar Mühendisi CV Örneği

Günümüzde bilgisayar sektörü fazlasıyla eleman aramaktadır. Bir çok firma eleman arıyor fakat aradığınıda bulamamaktadır. Eleman bulsalar hemen işe alacakları kesin ve net bir durum. Fakat gelen CV’ler incelendiğinde pek kaliteli olmayan CV’ler ile yetenekli olan birisini bile iş görüşmesine çağırmıyorlar. Bilgisayar mühendisleri için CV hazırlarken dikkat edilmesi gereken bilgileri sizler için bu yazımızda anlatacağız ve iş bulma olasılığınız güzel bir CV ile daha iyi hale gelecektir.

Öncellikle elinizde bulunan sertifikalarınız ve diplomanızın oluştuğu belgeleri bir arada toplayın. Renkli fotokopi ile dosyanıza koyabilirsiniz. Orjinalleri sizin elinizde gene de bulunsun. Kendiniz ile ilgili bilgileri özenle ilk başta doldurun. En ince detayına kadar girebilirsiniz. Daha önceden bir yerler de çalıştıysanız staj yaptığınız yerleri dosyanıza eklemeyin. Bu en önemli unsurlardan biridir. Fakat hiçbir yerde çalışmadıysanız mutlaka staj yerlerinizi eklemeyi unutmayın.

İş bilgilerinizi, aldığınız pozisyonlarınızı yazarken ayrıntılı bir şekilde detaya girmelisiniz. İş bilgilerinizi ilk çalıştığınız yerden başlayarak son çalıştığınız yere kadar sırası ile yazmalısınız. Firma isimleri kısa yazılacak, yılını yazabilirsiniz fakat ay kısmını yazmanız gerekmez. Staj yaptığınız ayları yazmanız yeterli olacaktır. Referanslarınızı da mutlaka eklemeli ve yeni bir vesikalık her zaman daha ilgi çekici olacaktır. Ayrıca kendinizde olmayan özelliğinizi CV’ye eklememelisiniz. Çünkü CV’nizde yazanlar ile görüşmeye çağrılacaksınız er geç yazdığınız tek bir yalan bile bir gün ortaya çıkabilir.

3006d153794f3f763dd75c2d2b6ca131

bilgisayar_muhendisi_cv_ornegi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ