Çocuk Gelişimi Öğretmenliği için CV Örneği

Çocuk Gelişimi Öğretmenliği için CV Örneği

Çalıştıkları eğitim kurumu yada kuruluşlarında öğrenciye eğitim veya yetişkinlere çocuk eğitimleri ile ilgili bilgi vermektedirler. Günümüzde artan çocuk gelişimleri ile ilgili kurumlarda da öğretmen ihtiyacı olmaktadır. Kamu sektörlerinde merkezi atamalar ya da ücretli öğretmenlikler de CV hazırlamaya gerek duyulmaktadır. Özel sektör de çalışmak için CV nasıl hazırlanmalıdır gene de bilgi sahibi olmakta yarar vardır.

Standart olarak hazırlanan CV’leri tercih edebilirsiniz. İçeriklerde sizin ile ilgili sorulara yanıt vereceğiniz CV’leri seçmeniz önemlidir. Fotoğraf için işinizin ne kadar önemli olduğunu dikkate alarak özel eğitim kurumları için dış görünüş önem arz etmektedir. Sizin hakkınızdaki ilk izlenim vesikalık ile oluşacaktır. CV’nizde kendinizi anlatan ve doğru bilgilere yer verin. Yalan bilgiler yazdığınız takdir de sizden yazdığınız bir bilgi istendiğinde bu yalan ortaya mutlaka çıkacaktır. Öğrencilere bu şekilde bir şey öğretemeyeceksinizdir.

Ön yazınızda çocuklar için ve firma için neler yapabileceğinizi yazabilirsiniz. Başvuru yapacağınız yerin ihtiyaçlarını CV hazırlamaya başlamadan önce derinlemesine araştırmalısınız. Araştırdığınız bilgiler ile eksiklikleri nasıl tamamlayacağınızı, özel kuruma nasıl farklılıklar yapabileceğinizi de eklemeyi unutmayınız. Bu iş verenin sizi seçmesinde veya mülakata çağrılmanız da yararlı olacaktır. Sertifikalarınızı da mutlaka mülakata çağrıldığınız da yanınız da götürmeyi unutmayınız. Başvurduğunuz branş ile kendinize ilk önce neler yapabileceklerinizi düşünün. Daha sonradan bunu CV’ye aktarabilirsiniz. Böylelikle sorunsuz bir şekilde CV’nizi hazırlamış olursunuz.

 

 

CV

fotografli_cv_ornegi1

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ