CV Hazırlanırken Dikkat Edilmesi Gereken Konular

CV Hazırlanırken Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Üniversiteden mezun olmuş, iş arayan genç girişimci kardeşim. Başvurular sırasında dikkat etmen gereken noktaları burada senin için anlatıyorum, dikkatle okumanı tavsiye ederim.

İş başvuruları sırasında genellikle bütün firmalar CV istemektedir. CV hazırlarken oldu bittiye getirmek yerine, özenle seçilmiş cümleler kurmak çok önemlidir. CV ile aranızda bir bağ kurarak, sizi en iyi yansıtan özelliklerinizi belirtmeniz gerekmektedir. Başlangıçta iş olsun çalışayım diye girdiğiniz küçük firmalardan farklı özelliklere sahip olan kurumsal şirketler, personel alımı konusunda oldukça titiz durumdadırlar.

CV hazırlarken, açılan pozisyon ile ilgili iş deneyimlerinizden kesinlikle bahsedin. Kısa da olsa bir çalışma süreniz var ise bu sizi bir adım öteye çıkaracaktır. İletişim yeteneğinizin üst düzeyde olduğunu belirterek, ekip çalışmasına yatkınlığınızı ve problem çözümünde olan yeteneğinizi belirtmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Daha önce çalıştığınız projeler, çalışma alanlarından kısaca bahsedin. Genel olarak hobilerinizden ve yeteneklerinizden kısaca bahsedin. Burada size tavsiyemiz, çalıştığınız her firmadan bahsetmemenizdir.  Gereksiz ve abartı dolu forumlar genelde yöneticiler tarafından hoş karşılanmazlar.

Alakasız ve kısa süreli işlerden kesinlikle bahsetmeyin. İşverenler genelde CV formlarında açılan pozisyon ile ilgili geçmişle ilgilenirler. Deneyimler bölümünde, geçmiş deneyimlerden ayrılış sebebi sorularına sizden kaynaklı sorunlar üzerinden ayrılmalara kesinlikle yer vermeyiniz. Eğer böyle bir deneyiminiz var ise bu bölümleri çıkarın ve kesinlikle referans göstermeyin. Şimdilik sizler için vereceğimiz tavsiyeler bu kadar. Gelecek başvurularınız için şimdiden başarılar

Cv Örnekleri İndirmek İçin Tıklayın

Güncel Cv Örnekleri İçin Tıklayın

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ