CV İçerisinde Ön Yazı Nasıl Olmalıdır ?

CV İçerisinde Ön Yazı Nasıl Olmalıdır ?

Birçok kişi iş başvuruları sırasında, CV içerisinde bulunmakta olan yanlış ön yazılar yüzünden elenmektedir.  Düzenli ve gerekli bilgiler ile hazırlanmış ön yazılar karşı tarafın sizi iyi bir şekilde tanımasına olanak sağlar.

Kurumsal firmaların birçoğu, ön yazılara oldukça dikkat etmektedir. Ön yazılara genelde iş başvuruları sırasında açılan pozisyonlarla ilgili olarak hazırlanmalı ve bu bölümde kendinizi net olarak anlatmanız gerekmektedir. Bu alanda kullanacağınız cümleleri özenle seçmeli, anlatım bozukluğuna kesinlikle yer verilmemelidir. Kişi bu alanda uzman olduğu konuları bahsetmeli, var ise kazandığı başarıları bu alanda dile getirmelidir. İşveren, başvuruda bulunacak kişi en iyi bu bölümde tanır, hakkınızdaki olumlu ya da olumsuz sonuçlar bu bölümde vereceğiniz bilgilere bağlıdır.

Genelde kişiler bu bölüme önem vermeyerek geçici bilgilere yer vermektedir. Kişisel bilgilerle doldurulan bu bölüm sizin iş deneyiminizdeki amatörlüğü yansıttığı gibi, başarılı bir kişi olmadığınız anlamına da gelmektedir. Yukarıda nasıl bir ön yazı yazılacağı üzerine kısa bir bilgi verdim. Yukarıdaki bilgilere ek olarak, seçilmeniz durumunda şirket ve işverene ne gibi katkılar yapacağınızı, şirketi bireysel anlamda bir adım ileri taşıyıp taşıyamayacağınız gibi konulara da girmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Kısaca bir CV içerisinde ön yazı nasıl olur bilgisini paylaştık. Unutmayın bu bölümü es geçerseniz işveren de sizi es geçer ve başka işler aramak zorunda kalabilirsiniz.

Diğer yazılarda olduğu gibi bilgilendirici nitelikte olan “Cv Nasıl Hazırlanır ?” kategorilerinde olduğu gibi bu yazımızda da cv örnekleri sunmuyoruz.

Cv örnekleri için burayı tıklayınız.

Güncel cv örneği için burayı tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ