Etkili Bir CV Nasıl Olmalıdır ?

Etkili Bir CV Nasıl Olmalıdır ?

Günümüzde artık her işyeri, iş başvuruları sırasında kişilerden bir CV istemektedir. Etkili bir şekilde doldurulmuş CV ile firmaların insan kaynaklarının dikkatini çekmemek mümkün değildir. Bu söylediğimiz durum, eski moda standart CV ile gerçekleştirmek oldukça zor bir durumdur. Eğer geçmişinize ve kariyerinize güveniyorsanız klasik CV ile başarı sağlamanız mümkün olabilir.

Etkili bir CV içerisinde, tasarım gerçekten önemli bir konudur. Birden fazla renk seçenekleri ile hazırlanmış özgün tasarımlar oldukça dikkat çekici durumda. Kurumsal firmaların çoğu CV incelemesi yaparken öncelikle sizi değil, verdiğiniz öz geçmişinizi inceler. CV taslağı, renk düzeni, yazı bütünlüğü, kelime seçimleri gibi unsurlar iş başvurusunda önemli yer tutmaktadır.

İnternet ortamında yer alan CV örneklerini incelerken dikkat etmeniz gereken bazı durumlar mevcuttur. Genellikle her meslek grubuna ait örnekler bulunmaktadır. Yanlış meslek grubuna ait CV örneğini kendi adınıza doldurup sunduğunuz an, karşı tarafın bunu fark etmemesi imkansızdır. Kendi adınıza dair kötü bir imaj yaratır, iş başvurunuzun olumsuzlukla sonuçlanmasına neden olabilirsiniz.

CV hazırlarken dikkat etmeniz hususlar konusunda yine sizlere bir öneride bulunacağım. Kendi hakkınızda bilgiler verirken ve çalışma durumlarınız ile ilgili yerleri doldururken gerçekçi ve doğru bilgiler kullanın. Belki de yazılarınız az gibi gelebilir. Bu iş veren gözünde pozitif etki yaratacağı gibi, sunumunuzla bu açığı rahatlıkla kapatabileceğinizi söyleyebilirim.

cv-2016

Cv_01

Diğer cv örneklerini indirmek için buraya tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ