Evde Jelibon Yapımı

Evde Jelibon Yapımı

Evde iş yaparak ek gelir sağlamak isteyenlere yeni fırsatlardan bir tanesi. Jelibon yaparak evinizde artık para kazanmanızda mümkün hale gelmiştir. Silikon buz kalıplarının yardımı ile jelibonlara şekiller verebilirsiniz. Değişik şekillerle de şekil vermeniz mümkündür.

Peki yaptığınız bu jelibonları nasıl satarsınız? Şeker dükkanlarına, aktarlara, marketlere pazarlayabileceğiniz bir çok imkan bulunmaktadır. Fakat satış için bazı izinlere ihtiyacınız da bulunmaktadır.

Jelibonun Hazırlanışı

Malzemeler

2 Bardak Soğuk Su
1 paket Aromalı Jelatin
4 Paket Aromasız Jelatin

Yapılışı

Isıya dayanıklı olan cam ölçü kabına soğuk suyu doldurun. Jelatini suyun içerisine dökün bir taraftan da karıştırın. Ortaya çıkacak karışım ile kil gibi sıkı bir kütle olana kadar karıştırmaya devam edeceksiniz. Jelatinin hepsini döktükten sonra kuru parçaları toparlayın ve yapışması için jelatine bastırın.
Ölçü kabını streç ile kaplayın ve 10 dakika bekletiniz. Orta boy tencere alarak yarısına kadar su doldurdun. Orta ateşte suyu yavaşça kaynatın. Ölçü kabındaki streç filmi kaldırın ve ölçü kabını suyun üzerine koyun. Arada karıştırarak jelatin kütlesinin erimesine yardımcı olun. Jelatin çözüldüğünde ocağın altını kapatarak 2 dakika bekleyin.

Ölçü kabındaki sıcak karışımı alın ve kalıplara dökünüz. Şeker soğudukça küçülürse eğer ikinci kez jelatin karışımından dökebilirsiniz. Kalıpları buzluğa koyun ve 10 dakika orada bekletin. Daha buzdolabın alt kısmında 10 dakika daha bekletin. Şekerleri kalıptan çıkartarak kutuya koyabilirsiniz.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ