Finans Uzmanı Cv Örneği

Finans Uzmanı Cv Örneği

Finans Uzmanı Cv Örneği

Finans uzmanı, genellikle banka ve finans kuruluşlarında görev yapan, müşterilerin kredi, mal, para, sermayelerini değerlendiren, kişilere finansal açıdan en uygun yönetim planları uygulayan kişilerdir.

Genellikle kurumsal şirketlerin kredi taleplerinde finans tablolarını analiz eder.

Kişilerin mal varlıklarının yönetimini yaparak, yatırımlarını düzenler, kar marjlarını arttırmaya yönelik çalışmalar yapar.

Kurumsal firmaların kredilerini ödeyebilmeleri için şirketsel çalışmalar yapar.

Bu gibi görevleri bulunan finans uzmanları, genellikle zihinleri ile çalışırlar. Güçlü beyinlerin yapabileceği bu iş oldukça büyük bir öneme sahiptir.  Genellikle kurumsal firmaların üst düzey yöneticileri ile koordine çalışırlar.

Kişilerin finans başvurusu iş ilanında dikkat etmesi gereken en önemli şey, kişisel yetenek ve ikna kabiliyetlerini ön plana çıkaracak bir dosya hazırlamaları gerekmektedir. Deneyimlerin oldukça etkisi olan, insanların ruh hallerini iyi analiz edebilmeleri gerekmektedir.

Finans uzmanlarını sıradan bir banka görevlisi gibi görmemek gerekmektedir. Şirketler genellikle bu pozisyon alımlarını yaparken çok dikkatli bir strateji uygulamaktadır. Bankaların genellikle en temel noktasını oluştururlar. Sıradan müşteriler ile değil, genellikle iş adamı ya da zengin kitleler ile iletişim halinde bulunurlar. İletişim, diksiyon ve yabancı dil bu pozisyon için çok önemlidir.

Analiz yeteneğiniz bulunmuyor ise, kısa sürede işten ayrılabilirsiniz. CV doldurma aşamasında ise, klasik bilgiler yerine yeteneklerinizi ön plana çıkarabilecek bilgilerde bulunmanız gerekmektedir. Çok sık açılan bir pozisyon değildir.

cvCv_Ornekleri_2016_07

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ