Gıda Mühendisi CV Örneği

Gıda Mühendisi CV Örneği

Gıda mühendisliğinden mezun olabilmek için dört yıl lisans eğitimi almak gerekmektedir. Mezun olduktan sonra iş bulma çevreleri fazlasıyla geniştir. Gıda mühendisi olabilmek için biyoloji, fizik matematik gibi derslere ilgili olmalısınız. Kişi lider vasıflı olabilmelidir. Sürekli araştırmayı sevenler ve keşfetmeyi seven kişiler bu mesleği seçmektedirler. Ama kimisi iş bulmakta zorlanmaktadırlar. Bu etkenin en büyük nedeni ise CV’lerin doğru doldurulmamasıdır. Doğru bir CV iyi bir iş ile eş değerdir.

İlk olarak diploma, eğitim bilgilerinizin ve sertifikalarınız var ise fotokopilerini çektirerek bir dosya oluşturun. Orjinalleri elinizde mutlaka bulunsun. Kendinizi anlatırken özenli cümleler seçmeye dikkat ediniz. Okullarınızı sırası ile yazmalısınız. Eğer üniversiteden mezun olduğunuz zaman 5 seneyi geçtiyse en alta eğitim bilgilerinizi eklemenizi öneririz. Çalıştığınız yerleri mutlaka ilk baştan en sona doğru olarak yazın ve pozisyonlarınızı açıklayıcı bir şekilde yazınız.

Gıda mühendislerin çalışma alanları geniş olduğundan sevdiğiniz ve nerede çalışmak istediğinizi açıklayıcı bir şekilde dile getirin. Dil bilgileri kısmında ise orta yazma orta konuşma şekilde yazılar yanlıştır. Dilin çok önemli olmadığı bir başvuru da bu şekilde yazarsanız büyük ihtimalle ilk sıradan elenmiş olacaksınız. İlla bir dil yazmak istiyorsanız da sadece hangi dili bildiğinizi yazabilirsiniz. Bu hem CV’nizin güzel gözükmesi için iyi olacak ve de İngilizce gerekli ise mülakatta tekrardan dil ile ilgili sorular sorulacaktır.

gida_muhendisi_cv_ornegi

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ