Güvenlik Görevlisi CV Örneği

Güvenlik Görevlisi CV Örneği

Güvenlik Görevlisi CV Örneği

Son zamanlarda oldukça artan güvenlik ihtiyaçları nedeni ile popüler bir meslek haline gelen güvenlik görevlileri merak edilen birkaç noktaya değineceğiz.

Öncelikle güvenlik görevlilerinin görev alanlarından bahsedeceğiz. Türkiye’de aktif olan tüm kurum ve kuruluşlar, özel şirketler, okul, hastane, hava alanı, otobüs terminali, villa ve siteler vs. gibi yerler güvenlik görevlisinin koruması altındadır. Genellikle özel güvenlik şirketleri tarafından organize edilir.

İş başvurusunda bulunabilmeniz için, özel olarak sertifika almanız gerekmektedir. Genellikle özel güvenlik şirketleri belirli bir ücret karşılığında silahlı ya da silahsız güvenlik görevlisi kursları vermektedir. Kurslara katılmayan kişiler güvenlik görevlisi olamıyor.

Özel şirketlerin artması ile birlikte çalışacak kişi sayısında da büyük bir ihtiyaç doğmuştur. Güvenlik Görevlileri CV hazırlarken genelde katıldığı kurslar ve aldığı belgeler ile ön plana çıkıyor. Bazı işyerleri kişilerinin görünüşlerine oldukça öner veriyor. Atletik ve spor yapan birisi iseniz bu iş size göre.

Güvenlik Görevlileri CV doldururken kişisel bilgiler bölümünde sadece ad soy ad ve adreslerini yazmaları yeterlidir. Son zamanlarda üniformalı olarak çekildikleri bir resim muhakkak eklenmesi gerekiyor. İşverenler her sektörde olduğu gibi bu sektörde de büyük bir inceleme yapmaktadırlar.

Son zamanlarda erkekler kadar kadınların da güvenlik görevliliği yaptığını görmekteyiz. Şansınızı muhakkak deneyin. Tek yapmanız gereken kısa süreli bir özel güvenlik kurslarına girip sertifika almak.

cv_yeni_2016_1232cv-012

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ