Home Ofis için İpuçları

Home Ofis için İpuçları

Evden çalışmanın bir çok avantajı bulunmaktadır. Hem zamandan tasarruf edebileceksiniz hem yol parasın vermekten kurtulacaksınız. Bunlarla beraber home ofiste başarılı olmanız için kendi ortamınızı yaratmanız gerekmektedir.

İlk olarak home ofis araçlarının listesini yapmalısınız. Bir bilgisayar masası, bilgisayar, faks makinesi, telefon vb. ofis araçlarının bulunduğu bütün araçlar bulunmalıdır. Web tasarımcılığı yapıyorsanız bilgisayarınızı koymak için bir masaya ihtiyacınız olacaktır. Home ofisiniz için özel bir alan seçmelisiniz. Evinizin içerisinde özel bir odayı home ofis yapabilirsiniz. Size yeteri kadar alanı sağlamasına özen gösteriniz. Evinizde müşteriler ile görüşmeler yapabileceğiniz bir iş yapıyorsanız dış kapının yakınındaki odadan birini seçmeniz gerekmektedir.

Yaratıcılığınızı kullanarak çalışma alanınızı geniş tutun ve gereksinimlerinizin hepsini depolayabilirsiniz. Odanızın içini uygun ışıklarla aydınlatın. Mümkünse odanın gün ışığını içeri aldığına emin olun. İlk başlarda bir tepeden aydınlatan ışık kullanabilirsiniz. Daha sonra masa lambalarını da ekleyebilirsiniz. Ofisiniz için bir telefon ayarlayın. Ev telefonunu kullandığınız takdir de profesyonel bir görünüş bırakmayacaksınızdır. Ev telefonu çaldığı zaman evde bulunan bireylerden birisi cevap verirse müşterileriniz de olumlu görüşler bırakmayacaksınız. Doğru ofis ekipmanlarına yatırım yapmalısınız.

Ekipmanlar için iyi araştırmalar yaparak hiç bir zaman sıkılmayacağınız ekipmanlar elde edinin. Son olarak iş hayatınız ile özel hayatınızı birbirinden ayırınız. Ev için kullanılan paranızı ayırın. İş hayatınızda gerekli olan parayı da ayırmalısınız. Hepsi bir yer de olduğu zamanlar da karışıklıklar meydana getireceklerdir. Ayrı hesaplar oluşturduğunuz takdir de bir sorun teşkil etmeyecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ