İnsan Kaynakları Koçu Cv Örneği

İnsan Kaynakları Koçu Cv Örneği

İnsan Kaynakları Koçu CV Örneği

İş dünyasının belki de en zor ve en prestijli mesleklerinden birisi olan İnsan Kaynakları Koçluğudur. Türkiye’de çok az bir pozisyonu bulunan bu iş sektörünü kısaca anlatmak gerekir ise, Şirket içerisinde bulunan insan kaynakları ekibinin dinamiğini ve motivasyonunu artırır. Kariyer yönetimlerini kontrol eder. Personellerin hedeflerine daha çabuk ulaşabilmeleri için destek sağlarlar. Daima şirketin değişimini sağlayacak çözümler üretir. Yani kısaca şirketin ana beynini oluşturur. Oldukça zor ve yorucudur. Tamamen zihnini kullanarak çözüm odaklı ve gelişime yönelik çalışmalar yapabilmektedir.

Eğer sizinde İnsan Kaynakları koçu gibi olma planınız var ise çok iyi bir CV hazırlamanız gerekmektedir. Aldığınız eğitimler, mezun olduğunuz üniversite ve diploma puanı bu sektör için oldukça önemlidir. Şirket okul hayatınızda yaşadığınız süreçleri en ince ayrıntısına kadar inceler, en ufak bir hata gördüklerinde özgeçmişinizi yırtıp atarlar.

Özgeçmişinizi hazırlarken oldukça dikkatli olmanız gerekmektedir. Tasarımdan yazı fontlarına, renk uyumlarından yerleşimlerine göre oldukça özenli bir yerleşim yapmanız gerekmektedir.

Özgeçmişinize başlarken profesyonel düzeyde bir ön yazı hazırlamanız gerekmektedir. Öz yazınız ne kısa ne de uzun, tam anlamı ile sizi anlatması gerekmektedir. Bir sonraki aşamada eğitim bilgilerinizi, staj veya iş yeri deneyimlerinizi burada iyi bir şekilde anlatmanız gerekmektedir.  Daha sonraki bölümde ise size referans olabilecek ciddi kişileri yazmanız gerekmektedir. CV bitiminde Koçluk yapacağınız süre boyunca şirkete ne gibi katkılarınızın olacağı ve gerçekleştirebileceğiniz yeniliklerden bahsedebilirsiniz.

insan-kaynaklari-cvinsan-kaynaklari-cv

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ