Modelistler için CV Örnekleri

Modelistler için CV Örnekleri

Modelistliklerin genel tanımını yapmak gerekirse, stilistler tarafından modelleri belirlenmiş olan bir kıyafetinin, seri üretimleri için kalıbını çizebilmek, kalıbını hazırlayabilmek ve serilerini çıkartabilmek olarak adlandırılmaktadır. İş olanakları Türkiye’de çok fazla olmasa da yurt dışına çıkarak kendini geliştirenler de bulunmaktadır.

Dış giyim modelistleri çocuk giyim, genç giyim ve yetişkin giyim olarak üçe ayrılırlar. İç giyim modelistler ise çocuk iç giyim, kadın iç giyim ve erkek iç giyim olarak üçe ayrılırlar. Üst modelistler, çocuk giyimi, genç giyimi ve yetişkin giyimi olarak üçe ayrılırlar ve bu bölümlerde mezun olduklarında çalışma imkanı sağlanmaktadır.

Başvuru yapılırken hazırlanan dikkat edilen noktalar da her zaman belirttiğimiz üzere kendinizden yalansız bir şekilde bahsedilmelidir. Öz ve düz bir şekilde hazırlanmalıdır. Yapmadığınız bir modeli yapmış gibi göstermeniz ilerde işe alındığınız da sizden bekleneni vermediğiniz zamanlar da uzun süreli çalışmalar yapamayacaksınızdır. Eğitim bilgilerinizi sırası ile yazmalısınız. Daha önceden çalıştığınız yerleri sırası ile ne görev yaptıklarınızı da eklemelisiniz. CV’nizde fotoğrafınızın yeni olmasına özen gösterin. Bir marka da çalışmanız dış görünüşünüze de önem verilmektedir.

Ön yazıda giriş, başlangıç, ilk paragraf, orta paragraf ve son paragraf olarak ayrılmaktadır. Bu konuda dikkatli olmalısınız. Bu paragrafların kısalıklarını ve içerikleri iyi ayarlanmalıdır.

Sizin için hazırlanmış olan CV örneklerine bakarak kendinize uygun bir formata çevirebilir ve iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

 

cv_ornekleri_yeni_2015_2-787x1024cv_ornekleri_yeni_2015_2

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ