Müşteri Temsilcisi Cv Örneği

Müşteri Temsilcisi Cv Örneği

Müşteri Temsilcisi Cv Örneği

İş sektörünün belki de en ilginç CV örneği müşteri temsilcilerine aittir. Müşteri temsilcileri, genellikle firmaların telefon destek bölümünde hizmet vermektedir. Mesai saati olmadan 24 saat boyunca müşterilere tele destek imkanı sağlama çalışan müşteri temsilcileri, sektör ile ilgili olarak tüm bilgileri bilmek zorundadırlar.

Müşteri Temsilciliği için CV doldururken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Diğer sektörler gibi standart kişi bilgiler, eğitim durumu gibi bilgilere gerek yoktur. Daha çok aldığınız sertifikalar ve yetenekleriniz ön planda olması gerekmektedir.

Sertifikalar konusunda ise öncelik diksiyon ve iletişim üzerine olmalıdır. Müşteri Temsilcilerinin tek odağı telefon karşısındaki insanlardır. Genellikle insanlar yaşadıkları sıkıntılar ve büyük problemler üzerine müşteri temsilcilerini ararlar. Sinirlerine hakim, konuşkan ve sürekli çözüm odaklı iletişim kurabilen kişiler bu iş için biçilmez bir kaftandır.

Eğer düşüncenizde bu mesleği yapmaya yönelik bir fikir var ise, ilk adım olan CV doldurma konusunda bazı bilgiler vereceğiz.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi öncelik olarak bazı sertifikalar almanız gerekmektedir. CV doldururken sertifikaların gücünü yansıtmanız gerekmektedir. Eğitim durumunuz gibi bilgilere gerek yoktur. Becerilerinizi ön planda tutmanız gerekmektedir. Daha önceden satış temsilciliği gibi mesleklerde çalıştı iseniz muhakkak deneyim bölümlerine bu gibi işleri eklemeniz gerekmektedir. Deneyim veya sertifikalarınız yok ise işiniz gerçekten zor. İyi bir referansa sahip olmanız gerekmektedir.

musteri-icin-cv musteri-cv-2

musteri-cv

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ