Öğretmenlik için CV Örneği

Öğretmenlik için CV Örneği

Özel öğretimde öğrenmelik yapmak istiyor iseniz kurumlar öğretmen ihtiyacını ilan ettiğinde başvuru yapacaksanız elinizle direk götürmeyiniz. Referans aracılığıyla başvuru ile ilgili alanlarda kurumlar olmalarına dikkat ediniz. İlan ve İK sistemiyle başvuru kurumlarında aday havuzları bilgilerinizin yer almasını istiyor iseniz ilan sonrasında bilinçli bir şekilde başvuru da bulunmanız önemle arz edilir. Bilinçli dememizin sebebi ise başvurunuzun değerlendirmeye alınıp alınmadığınızı öğrenmenizle alakalıdır. Başvuruların gizli tutulmayacağını düşünüyorsanız eğer her kuruma da başvuru da bulunma zorunluluğunuz yoktur.

Özel kurumlara başvururken dikkat etmeniz gerekenler öncelikle kendinizi ve başvuracağınız kurumu bir gözden geçiriniz. Kendinizi gözden geçirdikten sonra özel eğitimler de çalışma koşullarını, iş temposuna kadar son derece önem veriniz. Başvuru yapacağınızın kurumun geçmişini, sahiplerini, yöneticilerini, başvuracağınız branştaki öğretmenleri, öğrencileri nasıl yetiştirmek istediklerini araştırmalısınız. Bu bilgiler web sitelerinde yer almaktadır.

CV, hazırlarken standart CV’leri tercih edebilirsiniz. İçeriklerin sizin için yeterli olmasına dikkat ediniz. Fotoğraf seçimlerinde iş stillerini dikkate almalısınız. Özel öğretimlerde fiziksel görünüş son derece önemlidir. CV’nizde mutlaka öğrencilere katabileceğiniz önemli bilgilere yer vermelisiniz. Özel olarak eğitim kurumlarındaki öğrencilerin nelere ihtiyacı olduğunu öğrenerek onlara yakın bilgiler yazabilirsiniz. Başvuru yaptığınız branş ile ilgili kendinize olan özgüveninizi ortaya koymalısınız. Referans verirken mutlaka düşünmelisiniz. Özel eğitimler de en çok öğrenciye bilgiyi sağlayabilecek kişiler seçilmektedir. Bu yüzden referans vereceğiniz iş yerinizi iyi düşünmelisiniz.

ogretmen_cv_ozgecmis_ornegi

ogretmen_cv_ornegi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ