Sanal Asistanlık (Evde İş İmkanı)

Sanal Asistanlık (Evde İş İmkanı)

Evden iş arayanlara özel iş imkanları sağlamak ve evden iş yapabilecekler için sanal yönetici asistanlığı, evden yapabilecek en popüler işler arasında yer almaktadır. Yönetici asistanları görevlerini evden yapabilmektedirler. Sanal asistan olabilmek için bir eğitime gerek yoktur fakat bir takım becerilerin bulunması gerekmektedir.
Randevuları ayarlamak, metin hazırlamaları, mail yazma ve maillere cevap verebilme, elektronik dosyalamalar, metin işlemeleri gibi görevleri bulunmaktadır.

Sanal asistanlık için genel bir eğitim bulunmamaktadır. Eğitim şu şekilde olabilmektedir, işverenin ihtiyaçları, işin türlerine ve proje çeşitliliklerine göre değişiklik gösterecektir. Kimi iş veren lise mezunları ile çalışmak isterken kimisi dört senelik üniversite mezunu istemektedir.

Bazı siteler de gerekli eğitim ücret karşılığında verilmektedir. Fakat dolandırıcılık günümüzde çok olduğundan araştırılıp öyle ücret yatırılmalıdır.

Sanal asistanlık için gerekli olan bazı ekipmanlar bulunmaktadır. Görevlerini yapabilmek için tabii ki de. Yüksek hızda internet bağlantısı, yazıcı, tarayıcı, fotokopi ve faks makine, telefon hattı, evin içerisinde rahat edebileceğiniz çalışma ortamı bunlar gerekli ekipmanlardan bir kaçıdır.

Sanal asistan olmak istiyorsanız eğer iş bulmanın en iyi yollarından biri internette araştırma yapmaktadır. Çeşitli olarak binlerce site bulunmaktadır. İlanları araştırabilirsiniz yada CV kabul eden sitelere online olarak CV’nizi yollayabilirsiniz.

Sanal asistanlık ile kazanacağınız meblağlar aylık olarak 400-1000 .TL arasında bir gelir elde edilir. Tabii ilerleyen vakitlerde bu aylık olarak da artabilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ