Sosyal Hizmet Uzmanı CV Örneği

Sosyal Hizmet Uzmanı CV Örneği

Türkiye’deki sosyal hizmet uzmanları geniş bir kitleye sahiptir. Türkiye’de mezun olma sayısı bu bölümden bir hayli fazladır. Mezun olduktan sonra ” Sosyal Hizmet Uzmanı ” unvanını alırlar. Korunmaya muhtaç çocuklar, yaşlı bakım evleri, sakatlar, yoksullar, hastalar, işsizler gibi sorunları olan kişilerin çözümü için çalışmaya kendilerini adamaktadırlar. Sosyal Hizmet Uzmanı olarak çalışacaklar için CV nasıl hazırlanmalı kısaca bir bahsedelim.

İlk olarak nerelere iş başvurusu yapabileceğinize değinelim. Aile Araştırma Kurumları, Özürlüler İdaresi Başkanlığı, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumlarında, Yetiştirme Yurtlarında, Sokak Çocukları Merkezlerinde, Ergen Danışma Merkezlerinde, Sağlık Bakanlıklarında, Milli Eğitim Bakanlığında gibi bir çok kurumda iş bulma imkanına sahiptirler. Bu meslekte ilk öncelikle kişi de olması gerekenler kişisel ve toplumsal sorunlara derin ilgi duymalı, konuşma ve ikna kabiliyeti olanlar, başkalarının duygularına önem veren anlayabilen kişiler, liderliği en iyi şekilde yapabilecek arasından seçilmektedir. CV doldururken dikkat edilmesi ve bahsedilmesi gerekenler arasında yer almaktadır. Bu sektör de fazlasıyla iş bulma imkanı olduğundan kişiler CV doldururken geçmişte çalıştığı yerleri titizlik ile doldurmalı. Kişisel bilgilerinin de önemli olduğu fakat daha çok içinizdeki sizi dışarıya vurmalısınız.

Eğer yeni mezun olduysanız kendi yaşantınızdan, kendinizi anlatarak yaptığınız hayır işleri varsa onlardan bahsedebilirsiniz. Diplomanızı, eğitim sertifikalarınızın fotokopilerini alarak CV’ye mutlaka eklemelisiniz. CV’nizde yeni çektirdiğiniz vesikalık bir fotoğrafınızı koymalısınız.

CV

sosyal-uzman-cv

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ