Üst Düzey Yönetici CV Örneği

Üst Düzey Yönetici CV Örneği

Yeni mezun olan üst düzey yöneticiler için CV hazırlanması zordur. Aslında eski bir üst yönetici de tecrübelerini nasıl yazacağını kendine dert edinmektedir. Yeni mezun ise ne yazacağını bilemediğinden her iki durumda da yanlışlıklar yapılmaktadır. Bu durumu düzeltebilmek gene sizin elinizdedir. Bir işe başvuru yapmadan önce şirketin eski mülakatlarına mutlaka bir göz gezdirin. Başvuru yaptığınız şirketin bilgilerini, sizden neler beklediğini iyice bir araştırıp o şekilde CV hazırlamalısınız.
İnsan kaynaklarında çalışan kişiler CV’lere göz gezdirdiğinde 6 saniyede iyi bir öz geçmiş olup olmadığını anlamaları çok uzun sürmemektedir. O sürede dikkati çekmeyi başarmalısınız.
İnsan kaynaklarında çalışanlar ilk önce yazıya bakacaklardır. Ön yazı için profesyonel yazılması gerekmektedir. Genellik hazır olan CV’lerden kopyalanıp yapıştırılma yapılmaktadır. Fakat ön yazıyı kendiniz hazırlamalısınız ki sizi en iyi oradan tanıyacaklardır. 6 saniye de karar veren kişiler o kadar uzunca sayfaları da okuduklarını sanmıyoruz. O yüzden kısa ve öz tanıtımlar ile kendinizden bahsetmeniz yeterli olacaktır. Kısa ve öz olması uzunca bir yazıdan daha iyi olacaktır. Kendinizi iyi tanıttığınız takdir de görüşmeye çağrılacaksınız.
Ön yazıdan sonra önce ki çalıştığınız yerleri sırası ile kısa ve öz bir şekilde pozisyonunuzu yazabilirsiniz. Görüşmeye çağrıldığınız zaman da referanslarınızı ve sertifikalarınızı da yanınıza alıp o şekilde görüşmeye gitmeniz daha uygun olacaktır.

 

profesyonel_cv_ornegi_indir_2016-810x1024

 

ust_duzey_yonetici_cv_ornegi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ