Yaratıcı Cv Örnekleri

Yaratıcı Cv Örnekleri

Günümüzde en iyi şartlar altında hazırlanan öz geçmiş yazıları dahi insanlara iş garantisi vermiyor. İş başvurularında en temel nokta kişinin kendini ön plana çıkarmasından geçmektedir. Bu olayı meydana getirmenin de en önemli yolu, sıra dışı, CV ile yaratıcılık yakalamaktadır.

Günümüzde, sıradan CV ile iş başvuruları yapan kişilerin genelde sitemde bulunduğu konu; “birçok firmaya CV gönderdim, bir cevap bile gönderemediler” şeklindedir. Firma sahipleri ise bu durumun farklında olup, “başvuruda bulunan kişilerin gönderdikleri CV’ler hep aynı, diğerlerinden farklı, yaratıcı bir CV gelmediği takdirde geri dönüş sağlamıyoruz. Haddinden fazla başvuru var” şeklinde açıklamaları ile durumun ne kadar önemli olduğunu göstermektedir.

Yaratıcı bir CV, hazır şablonlar üzerinden hazırlanamaz. Siyah-Beyaz tasarımların dışında, göze hitap eden, okuyucuyu sıkmayan bilgilerden oluşması gerekmektedir.

CV hazırlarken şablonunuzu renklendirin. Düz yazı şeklinde değil de yazılarınızı sütunlara bölerek yazın. Başlıklarda simgeler kullanarak yine görsel açıdan bir hayat verin.

Kafanızdaki soru işaretlerini kaldırmak amacıyla sizlere bir tavsiye vermek istiyorum. Kurumsal firmalarda üst düzey yetkililerde bulunan kişilerin iş başvurularında kullandıkları özgeçmiş kağıtlarını internet ortamında bulmanız mümkün. Aklınızda soru işaretleri kalmaması adına bu belgeleri inceleyerek, sizde kendinize özel bir özgeçmiş oluşturabilirsiniz.

Artık insanlar durumun farkına vardıklarından dolayı, başvurular sırasında sıradan öz geçmişleri görmemeye başlıyoruz. Teknolojinin gelişmesi ile bu durumun iyice azalacağını tahmin etmekteyiz. Şimdi size yaratıcı bir cv örneği sunuyoruz. Umarız sizde aynı yaratıcılıkla cvnizi doldurup işi alırsınız.

Örnek 20

Tıklayıp İndirin

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ