Yeni Bir CV Örneği

Yeni Bir CV Örneği

CV, iş başvurularında kullanılan, işverenlerin adaylarını önceden tanıması amacı ile kullanılan bir yöntemdir. Genel olarak içeriğinde, kişinin eğitim durumu, daha önce edindiği iş tecrübeleri, yabancı dil seviyesi, bilgisayar programlarına hakimliği konusunda bilgiler bulunmaktadır. Standart bir şekilde CV herkes tarafından kolayca hazırlanabilmektedir. İş verenler artık bu tip hazırlıklardan sıkıldığından dolayı, farklı tasarımlar ve farklı sunuş şekillerine göre iş alımları gerçekleştirdikleri bir gerçektir.

Eğer daha önce CV hazırlamadı iseniz, hazır olarak taslak CV indirebilir, inceleyebilirsiniz. Bu konuda dikkat etmeniz gereken tek şey farklı olmaktır. Standart beyaz arka fonlar yerine canlı renkler kullanarak göz zevkine hitap etmeniz oldukça önemlidir. İş alanı bilgilerinde kullanacağınız görseller ile dikkatleri bir anda üzerinize çekebilir, bir adım ileride bulunabilirsiniz. Tasarım açısından standart yazı tipleri yerine sizi anlatan bir yazı tip seçmenizi tavsiye ederiz. Kısaca bahsetmek gerekir ise, tasarım CV içerisinde en önemli olan şeydir. Öz geçmişiniz istediğiniz kadar güzel ve başarılı olsun. İstediğiniz kadar kurumsal firmaları referans olarak gösterin. Dikkat çekecek bir tasarıma sahip olmadığınız sürece, ilgili kişilerin dosyanızı okuyacağını hiç sanmıyorum.

Devir rekabet devri olduğundan dolayı, her alanda uzman kişiler, referansı yüksek kişiler bulmak mümkün. Rakiplerinizin önüne geçmek için yapmanız gereken şey, tasarım açısından oldukça güzel bir CV  hazırlamanız, hazırlayamıyorsanız online ortamda bulunan taslakları incelemenizi öneririm

cv_yeni_2016

Cv_02

Diğer Cv Örnekleri İçin Buraya Tıklayın

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ