Akademik Cv Örnekleri

Akademik Cv Örnekleri

Akademik Cv Örnekleri

Şimdi çok özel bir CV türü ile karşı karşıyayız. Yalnızca akademik personelleri ilgilendiren bu özgeçmiş türü oldukça özel bilgiler içermektedir. Standart özellikte hazırlanan CV ile bağlantısı yoktur. İçerisinde yer alan bölümler yalnızca akademik bilgilerden oluşmaktadır.

Genellikle araştırma görevlileri, öğretim elemanları, doçent ve profesör unvanında yer alan kişiler tarafından hazırlanmaktadır. BU özgeçmiş türünü özel hale getiren en önemli şey, yayımlanan akademik yazılar, yer alınan projeler, mezun olduğu, yüksek lisans mezunu olduğu üniversiteler, tez konuları, vermiş olduğu dersler ve süreleri gibi tenkil bilgiler istenilmektedir.

Bu özgeçmiş örneği, diğer sektörlerde kullanılan özgeçmişlerden tamamen farklı tasarımda hazırlanmaktadır. Kişisel bilgiler gibi bilgilere gerek yoktur.

Başlangıç olarak lisans mezunu olduğu üniversiteyi ve tez konusu belirtilir. İkinci aşamada ise yüksek lisans mezunu olduğu bölüm ve yine tez konusu belirtilmektedir.  Yabancı dil sınavlarından aldığı puanlar belirtilerek, akademik olarak yazdığı ve yayımladığı makaleler künyeleri ile birlikte belirtilmesi gerekmektedir.

Daha önce görev yaptığı üniversiteler ve girmiş olduğu derslerin adları belirtilmelidir. Görev yaptığı sırada katıldığı projeler, sempozyumlar, kongre ve konferans bilgilerinin de yer alması gerekmektedir. Tüm detaylar düşünülerek yazılması, gerekli belgelerin ek olarak sunulması gerekmektedir.

Akademik iş başvuruları genellikle olumlu olmaktadır. Deneyimi başarısı olan öğretim görevlileri hazırladıkları profesyonel bir akademik öz geçmiş ile istedikleri yerlere kolay bir şekilde gelebildikleri görülmüştür.

 

Örnek 7

Tıkla İndir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ