Aşçı Cv Örneği

Aşçı Cv Örneği

Aşçı CV Örneği

Birçok meslek gurubunda işe giriş aşamasının ilk basamağı CV hazırlamaktan geçmektedir. Kişiler CV içerisinde kısaca kendilerinden, mesleklerinden, becerilerinden, profesyonel yeteneklerinden bahseder. Bazı sektörler kişisel bilgilere, bazı sektörler yeteneklere, bazı sektörle ise becerilere göre personel seçiminde bulunurlar. Aşçılık ise tamamen beceriler üzerine kurulmuş bir meslektir.

Aşçı kişiler CV hazırlarken adeta bir yemek yapıyormuş gibi düşünmelidir. Yemek yaparken bir malzeme eklemeyi unutursanız yemeğin tadı istenilen düzeyde olmaz.

Aşçılar ne kadar da kağıt üzerinde olsa da yeteneklerini ve hünerlerini göstermek zorundadır. Bir mutfağı idare edebilecek, yönetebilecek, altından kalkabileceğinizi kanıtlamanız gerekmektedir. Eğitim bölümüne aşçılık üzerine aldığınız eğitimleri, katıldığınız kurs ya da seminerleri mutlaka eklemeniz gerekmektedir. Eğer bir kurum ya da kuruluşta aşçılık üzerine kurs verdi iseniz bu sizin için büyük bir artı oluşturacaktır.

Daha önceden çalıştığınız kurumları, otelleri, firmaları özellikle yazınız. Aralarında Türkiye’de tanınan firma ya da otel var ise bu sizi yine bir adım öne taşıyacaktır. Aşçılık alanında uzman olduğunuzu kanıtlamak adına kendinize özel tarifleriniz, yemekleriniz var ise bunu mutlaka belirtmelisiniz.

Sürekli olarak küçük mutfaklarda çalıştı iseniz bunu yine belirtin. Küçük mutfaklarda uzmanlaştığınızı ve artık büyük bir mutfak ile çalışmak istediğinizi,başarıyı her daim er ortamda yakalayabileceğinizi karşı tarafa hissettirmeniz gerektirmektedir. Eğer bu bilgileri eksiksiz yerine getirirseniz başarıyı yakalayamamanız mümkün değil.

asci-cv

Diğer cv örnekleri için burayı tıklayın

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ