CV Hazırlanırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

CV Hazırlanırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Uzun zamandır takip ettiğiniz bir iş ile ilgili CV hazırlıyorsanız, sizlere bazı konularda tavsiyelerde bulunmak istiyorum. Altın bilgiler içeren bu yazı ile ilgili bilgileri no almanızı tavsiye ederim.

Genelde genç nesil CV hazırlarken, baştan savma olarak hazırlar. Bu konu özellikle dikkat edilmesi gereken bir konu olup, dikkat edilmesi gereken hususları bulunmaktadır. Bir pozisyon ile ilgili başvuruda bulurken, gereksiz bilgiler vermekten kaçının. Pozisyonun gerekliliği ile ilgili yeteneklerinizi ve özelliklerinizi belirtmeniz yeterlidir. Fazla bilgiler yazarak ancak bilgi kirliliğine neden olmuş olur, işverenin CV okumayı bir anda bırakmasına neden olmaktadır. Eğer önemli başarılara imza attı iseniz kesinlikle bildirin. Yurt içinde gelişmiş bir üniversiteden yüksek diploma puanı ile mezun oldu iseniz, diploma örneği ile başvurmanız yararınıza olacaktır.

İş deneyimlerinizi ve öğrenim bilgilerinizi kronolojik olarak listeleyin. En son çalıştığınız ve en son mezun olduğunuz okuldan başlayarak geçmişe inmeniz sizler için yararlı olacaktır. Unutmayın CV sizi işe götürecek bir araç değildir. Sadece ilk aşamayı atlatmanızı sağlayan, sözlü mülakat için işverenin kişi hakkında bilgiler almasını sağlamak amacı ile uygulanmaktadır. Bu nedenle CV doldururken yazacağınız her kelimenin doğruluğundan emin olmanız gerekmektedir. Bilgilerin yanlış olması durumunda, ileride size büyük zorluk çıkartılabileceği gibi, bin bir zorluklarla girdiğiniz işinizden bir anda kovulabilir, mağdur duruma düşebilirsiniz.

 

cv_ornek_2584 cv_ornek_2584

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ