CV Nasıl Hazırlanır 2017

CV Nasıl Hazırlanır 2017

Geçtiğimiz senelere baktığımız zaman iş başvuruları günümüzde büyük bir bölümü internet üzerinden yapılmaktadır. 2017 senesinde ilerleyen teknoloji ile CV nasıl hazırlanır sorusuna cevap verdik.

Profesyonel bir CV hazırlamak için ilk önce boş CV örnekleri incelenmeli, içerisinden en uygun olanı bilgisayarınıza indirmelisiniz. Peki bundan sonra nelere dikkat edeceksiniz?

Hedefe yönelik olarak CV seçmelisiniz. Başvuracağınız pozisyona uygun olan CV’yi seçmeniz, gereksiz bilgilerin eklenmesine de fırsat vermeyecektir.

2017 itibariyle firmalar artık resimli CV’lere öncelik vermektedirler. Ekleyeceğiniz fotoğrafın mutlaka kalitesinin iyi olduğuna, yüksek çözünürlükte ve vesikalık boyutun da olduğuna  emin olun.

Yazı karakteri, sayfa boşluklarında, satır ve sütun genişliği, verilen bilgilerin bölümler halinde verilmesi kısaca CV’nin düzeni çok önemlidir.

E-posta adresini kesinlikle CV’de belirtilmesi gereklidir. Bir çok firma, ön görüşme için mail yolu ile iletişime geçmektedir.

CV’nize ekleyeceğiniz ön yazının etkili olması diğer adaylardan en önemli kriterlerden biri olacaktır. Bundan dolayı CV’nize ön yazı eklemeniz sizlere avantaj sağlayacaktır.

CV’ye referans olarak en az iki veya en fazla 3 kişi eklemeli, iletişim ve işyeri bilgileri görev alınan yerlere göre belirtmek CV’de önem arz etmektedir.

Unutmamanız gereken nokta ise düzgün ve özenle hazırlanmış bir CV, sizleri iş başvurularında bir adım öne çıkaracaktır. Yapmanız gereken hazır CV örneklerini inceleyerek kendinize uygun bir şekilde hazırlamaktır. Daha sonrası yaptığınız iş ve pozisyonlara göre değişiklik gösterecektir.

 

Cv Örneklerine Ulaşmak İçin Tıklayın

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ