Cv’de Olması Gereken Bölümler 2017

Cv’de Olması Gereken Bölümler 2017

2017 yılında yeni işe başvuracak kişiler, yeni mezun olanlar için Cv’de olması gereken bölümler hakkında bilgiler son derece önemlidir. Deneyimsiz bir Cv’de iş veren ilk Cv’yi gördüğünde gerek görüp Cv’nin kapağını açmayacaktır. Düzenli ve özenle hazırlanmış bir Cv her zaman bir sıfır önde olmaktadır. Cv’de olması gereken bölümleri iyi bilmeli ve özenle hazırlanmalıdır.

Şahsi Bilgiler

Cv’nin en başında adınız, adresiniz, size ulaşabilecekleri telefon numarası ve e-mail adresiniz kesinlikle yazılmalıdır. Bu bilgiler sayfanın ortasında veya sol üst köşesinde yer almalıdır. Doğum tarihi, medeni durumunuza benzer bilgiler bu kısımda yer almamalıdır.

Eğitim Bilgileri

Eğitim hayatında okuduğunuz lisans, yüksek lisans gibi derecelere bu bölümde yer vermelisiniz. Eğitim bilgilerini yazarken ters kronolojik olarak yazmış olduğunuza emin olmalısınız. Hala eğitiminiz bitmediyse ve lisans, yüksek lisans dereceniz yoksa mezun olacağınız tarihi yazın. Birden fazla bölümde eğitim görüyorsanız o bölümleri de aynı şekilde eklemelisiniz.

Örnek ;

Uludağ Üniversitesi

Gıda Mühendisliği 2016

…… Lisesi 20014

Tez Bilgileri

Tez ile ilgili çalışmalarınızı sadece tezinizin ismini yazmayın. Daha etkili bir anlatım için tezinizi açık ve sade bir dille bir kaç cümle ile açıklayın.

Ödüller Başarılar

Bu bölümde aldığınız başarılarınızı, aldığınız bursları ters kronolojik olarak yazabilirsiniz. Kısa bir şekilde aktarabilirsiniz.

Öğretim Tecrübeniz – İlgi Alanlarınız

Cv’nizde yer alması gereken en önemli hususlardan biridir. Bilgili olduğunuzu göstermeniz için en büyük fırsattır.

Yayınlar – Sunumlar – Araştırmalar

Yayınlanmış olan makaleleriniz Cv’nizin güçlü detayları arasına girmektedir. Size ait olan bir kitap varsa ve yayımlandıysa ya da birine bu konuda yardımcı olduysanız etkisi çok büyük olacaktır.

Üyesi Olduğunuz Vakıflar, Kurumlar

Cv’nize üye olduğunuz derneklerin, vakıfların, kurumların bilgilerini ekleyebilirsiniz.

Yabancı Dil Bilgisi

Bildiğiniz yabancı dil bilgilerini seviyesi ile beraber yazmayı unutmayınız. Günümüzde en önemli etken yabancı dil bilgisidir. İşe alan kişi daha çok bu noktaya dikkat etmektedir. Yabancı bir dile sahipseniz mutlaka bilmeyen birine göre öne geçmiş olursunuz.
Referanslar

Size referans olacak kişiyi çok iyi düşünmeli ve ayrı bir sayfada iletişim bilgilerini yazmalısınız.
Cv Örneklerine Ulaşmak İçin Tıklayın

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ