Elektrik Elektronik Mühendisliği CV Örneği

Elektrik Elektronik Mühendisliği CV Örneği

Elektrik Elektronik Mühendisliğinden mezun olanlar için özel olarak hazırlanan bu yazımızda mühendislik hayatına devam edecek mezunlar için CV örneğini ve nasıl doldurabileceğiniz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Cv hazırlarken başvuru yapacağınız iş yerine göre bir çok değişiklik söz konusudur. İş yerine ve görevleri farklı olan işler de CV doldururken hobilerinizden daha çok elinizdeki sertifikalara sahip olduğunuz ile ilgilenileceğini unutmayın. Her iş veren hobilerden çok işi nasıl yaptığınıza, daha önce ki çalışma yerlerinize bakmayı istemektedir. Sertifikalarınızı fotokopi çektirin veya bir tarayıcıda taratıp o şekilde dosyanıza koyunuz. Uzman olduğunuz alanı belirleyen üç paragraflık bir yazı hazırlayın. Daha önce çalıştığınız yerler varsa ilk önce ilk işe başladığınız yeri yazarak daha sonra da en sona son çalıştığınız yeri yazabilirsiniz. Çalıştığınız yerlerin firma adını, yerini ve hangi pozisyonda görev aldığınızı kısaca belirtiniz. Bilgisayar bilgilerinizi en küçük ayrıntıya kadar da yazabilirsiniz.

Eğer son beş sene içerisinde üniversiteden mezun olduysanız en üste üniversite adını yazınız. Fakat uzun bir süre olduysa eğitim durumunuzu en alt kısma yazabilirsiniz. Uzmanlık alanınız dışındaki işleri önem sırasına göre sıralayın ve ne yapıp yapamayacağınızı da belirtin. CV’nizde bulunması önemlidir. İş yeri sahibi CV incelerken detaylardan kaçmadığınızı fark edecektir. Son olarak da üniformalı yeni bir vesikalık dosyanıza yapıştırın. Eski olan vesikalıklar bazı iş sahipleri tarafından dikkate alınmamaktadır.

elektrik_elektronik_cv_ornegi-1-764x1024

elektrik_elektronik_cv_ornegi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ