Fonksiyonel Cv Örnekleri

Fonksiyonel Cv Örnekleri

Fonksiyonel CV, iş hayatı sırasında çok fazla deneyimi olan kişiler tarafından tercih edilen bir CV Örneğidir. Kişilerin kendilerini ve iş deneyimlerini ön plana çıkarmalarını göstermek amacı ile kullanılır. Standart veya diğer CV örneklerinden farkı ise, diğerleri gibi kişisel bilgi, eğitim durumları gibi bilgilere pek gerek yoktur.

Aynı iş sektörü ile ilgili farklı kurumlarda çalışmış kişiler, özgeçmişlerinde ters kronoloji ile iş deneyimlerini listeleyerek bu formatı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Genellikle genel müdürler, personel müdürleri, satış temsilcileri bu format ile özgeçmiş hazırlamaktadır.

Belirli bir süre iş hayatına ara vermiş kişiler de bu format ile özgeçmiş hazırlayabilirler. Dikkat edilmesi gereken tek nokta, tek firma ile çalışıp, sürekli ara verilerek işe başlama gibi durumlarda bu bilgileri tek olarak girilmesi gerekmektedir. CV okuyan kişiler bu gibi durumlarda sıkıntılı kişinin siz olduğunuzu düşünerek, olumsuz yorumlarda bulunabilir, CV örneğiniz değerlendirme dışarısında yer alabilir.

Deneyimi olmayan, sürekli farklı sektörde çalışmış kişiler için bu özg eçmiş örneğini kesinlikle önermiyoruz. Bu türde yukarıda da bahsettiğimiz gibi, kişi kendi özelliklerini ve deneyimlerini öne çıkarmaktadır. Yıllardır aynı sektör ile farklı firmalarda çalışmış kişilerin kendilerine olan güvenlerini sorgulamak yanlış olur. Bu yüzden siz kendinizi bu kişiler ile rakip görmeniz biraz yakışı kalmaz. Sizler için diğer yazılarımızda hazırladığımız öz geçmişleri tavsiye ederiz

Örnek 1

Tıkla İndir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ