2017 Güncel CV Örnekleri

2017 Güncel CV Örnekleri

CV yada öz geçmiş en kısa bir şekilde tanıtmak gerekirse iş bulma sürecinde kendinizi en kolay ifade ettiğiniz bir belge şeklidir. Bu kadar kısa bir belgede kendinizi güzel bir şekilde tanıtarak ilk intibaya nazaran çok önemlidir. CV hazırlarken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu bölümler olmaz ise CV boşa hazırlanmış demektir.

Temel Bilgiler

Nerede yaşadığınız, doğum tarihiniz, telefon numaranız, mail adresiniz gibi temel bilgiler barındıran kısımdır. Hangi CV olursa olsun bu kısım bulunmak zorundadır.

Eğitim Bilgileri

Eğitim bilgilerinizi ilkokulunuzdan başlayarak gittiğiniz bütün okulları ve bu okullar da eğitim gördüğünüz bölümleri yazmalısınız. Bazı durumlar da başarı notlarınız da etkili olacaktır.

Eğitim bilgilerinizi her zaman sondan başa veya baştan sona mı yazacağınızı seçeceğiniz CV çeşitleri ile alakalı olmaktadır.

Deneyimleriniz

Bu kısım bugüne kadar çalıştığınız iş tecrübelerini barındırır. İş tecrübeleriniz yok ise staj yaptığınız yerleri yazabilirsiniz. Eğer hiç iş deneyiminiz veya stajınız bulunmuyorsa bu bölümü CV’den kaldırmanız gerekebilmektedir. Eğitim bilgilerinizi ön plana çıkarın.

Alınan Sertifikalar

Bu kısımda hayatınız boyunca aldığınız eğitimler varsa bunları yazacaksınız. Herhangi bir uzmanlık alanınız bulunuyor ise bunu belirtebileceğiniz bir kısımdır.

Referanslar

En çok CV doldururken sıkıntı çıkaran kısımdır. Cv’ler de en az iki adet referans yazmanız yeterli olmaktadır. Bu referanslarınızı, referans vereceğiniz kişinin mail adresi, kurumu, telefon bilgileri ve pozisyonu doğru yazılmalıdır.

 

guncel-cv-ornegi

guncel-cv-ornegi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ