Hemşire CV Örneği

Hemşire CV Örneği

İnsanları, hastalıklardan korumak için bilgiler sağlanır, beden veya ruh sağlıklarından bozukluklar görülmesinde hekim tarafından tedavi uygulanan, hasta bakımlarını hazırlayan ve denetleyen kişilerdir. 4 senelik bir üniversiteden mezun olduktan sonra ‘’ Uzman Hemşire ‘’ unvanını alırlar. Hemşire olmak istemeyenler ise üniversite de kalarak master, doktoralarını tamamlayarak üniversitelerde kalmak isteyebilmektedirler.

Hastayı kabul ederek muayeneye hazırlamak görevleri arasında yer almaktadır. Acil durumlar da hastaya ilk yardım tedavisi yapar, hasta için uygun görülen tedaviyi uygular ve düzenli bir şekilde takip eder. Hastaya verilecek ilaçların temiz edilmesini, enjeksiyon yapılmasını, serum, ameliyat yaralarınız temizleme gibi görevleri bulunmaktadır. Hasta kişinin hakkında genel raporları hazırlar.

İş bulma olanakları çok geniştir. Özel sağlık kuruluşlarında, devlet hastanelerinde, servis başhemşiresi veya klinik hemşiresi olarak çalışabilmektedirler. İşlerinde doktorların nöbet tuttukları gibi onlar da nöbet tutmaktadırlar. İnsanların sağlıklarından sorumlu olan hemşireler iş bilgileri son derece yeterli olmalıdır. Aksi takdir de hastaların başına hiç istenmeyecek durumlar da gelebilir.

Hemşire olduktan sonra işlerinde başhemşireliğe kadar yükselme imkanları vardır.

Devlet hastanelerinde, KPSS sınavı ile girdikleri için merkezi atama ile atandıklarından CV doldurmalarına gerek bulunmamaktadır. Ancak özel sektörlerde çalışmak isteyen hemşireler öz geçmişlerini hazırlamak zorundadırlar. Özenle hazırlanmış bir CV ile daha önce çalışan yerlerin isimleri yazılır. Boş CV kendine uygun olarak doldurduktan sonra özel sektöre başvurabilirler.

hemsirecvornegi
hemsire-cv

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ