Makam Şoförlüğü için CV Örneği

Makam Şoförlüğü için CV Örneği

Büyük nüfusu yüksek olan yerlerde insanlar kendilerine kişisel şoför tutmaktadırlar. Makam şoförleri de farklılıklar olarak evlerde, iş yerlerinde, bazı etkinliklerde, eğlence yerlerinde ve restoranlar da çeşitli olarak eğitimli ve profesyonel sürücüler olarak adlandırılmaktadırlar.

Makam Şoförü Nasıl Olunur?

Makam şoförü olmak için en az lise mezunu olmalısınız. Temel düzey ile mekanik bilgilere sahip olmalısınızdır. Şoförler için örgün eğitim programları yapılmaktadır ve bunlara katılım göstermek zorundadırlar. İş verenler çoğu şoförler de sürücü güvenliğinden, motorlu taşıt kanunlarına yada firma prosedürleri ile ilgili mesleki eğitim vermek durumundadırlar. Makam şoförlüğü için ehliyet olması gerekmektedir. Son olarak da makam şoförlüğü eğitim programını da tamamlamış olmak gerekmektedir.

Makam şoförlüğünde işverenin aradığı nitelikler, çeşitli kişiler ile etkileşime girebilmelidirler. Trafik ve hava koşullarına ilgili olmalı ve  her türlü hava koşulunda araç kullanabilmelidirler. Sabır çok önemlidir ve de iş verene güvenirliliğini kanıtlamalıdır. Dış görünüşleri ise kusursuz görünmeli ve katı kurallara da uyulmalıdır.

CV doldururken kendinizden bahsedici bir yazı yazmalısınız. Lise mezunu olduğunuzu gösteren belgeyi eklemelisiniz. İş deneyimlerinizi aldığınız pozisyonlara göre ayrıntısı ile yazmalısınız. Kendiniz ile ilgili bilgileri doğru bir şekilde yazmalısınız ki ileride bir sıkıntı yaşandığında bu yalanlar gün yüzüne çıkabilmektedir. Son olarak dış görünüşünüz ehliyetiniz olması kadar önemlidir. Yeni bir fotoğrafınızı ekleyerek CV’nizi sonlandırabilirsiniz.

makam-soforu_cv_ornek

cv7

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ