Matematik Öğretmeni CV Örneği

Matematik Öğretmeni CV Örneği

Matematik Öğretmeni CV Örneği

Matematik öğretmeni, dört yıl lisans eğitimi aldıktan sonra çeşitli eğitim kurumlarında öğrencilerine eğitim veren kişidir. Lisans eğitimi süresince tüm teorik ve genel bilgiler edinilir. Matematik öğretmenleri mezun olduktan sonra tercihine göre devlet okulu, özel okul, dershane, veya özel ders gibi sektörlerde çalışabilirler.

Matematik öğretmenleri genellikle mezun oldukta sonra iş bulma konusunda sıkıntı çekmezler. Devlet kurumunda çalışmak isteyenler KPSS ile atanır ve çalışma hayatına başlarlar. Özel okul veya dershane’de çalışmak isteyenler ise bir CV hazırlayarak başvuruda bulunabilirler.

Matematik öğretmenleri özel sektörlerde çalışmak istiyorlarsa biraz şanslı olmaları gerekiyor. Burada en önemli olan nokta, mezun olunan okul ve eğitim kalitesinden geçmektedir. Yüksek diploma puanına sahipseniz bir avantajınız bulunmaktadır.

Özel kurumlar, özellikle dershaneler matematik öğretmenlerine ayrı bir önem verir. Bu yüzden hazırlanan özgeçmişe çok dikkat ederler. İlk aşamayı geçen kişilere ayrı bir sınav uygularlar.

Matematik öğretmenleri özgeçmişleri içerisinde daha önceden çalıştığı kurum ve kuruluşları muhakkak yazmalıdırlar. Özel sektörde deneyim her zaman önemlidir. Daha önce çalışılan kuruluşlar yazılmalı. Özel ders verildi ise, kaç öğrenci ile kaç saat ders işledikleri ve öğrencinin başarı durumundan muhakkak bahsedilmelidir.

Devlet içerisindeki eğitim kurumları için CV gereği yoktur. Yapılacak olan KPSS sınavından belirli bir oranda başarı sağlamanız durumunda kolaylıkla bir eğitim kurumunda öğretmenliğe başlayabilirsiniz.

matematik-cv

Diğer cv örnekleri için buraya tıklayın

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ