Muhasebeci için CV Örneği

Muhasebeci için CV Örneği

Günümüzde üniversite de İktisadi ve İdari bölümlerinden mezun olan kişiler muhasebe bölümünde çalışmaya aday gösterilen adaylardır. Muhasebe, ekonomik faaliyetlerde bulunan kuruluşlardaki mali nitelikteki işlemleri ve para olaylarını ifade edebilmek adına özetle rapor hazırlayabilen ve sonuçları yorum ve analiz şeklinde hazırlayabilen kişilerden oluşmaktadır. Her işte olduğu gibi muhasebe işinde de CV son derece önemlidir.

Hazırlanırken özenle hazırlanması gerekmektedir. Özenle hazırlanmış bir CV her zaman öne çıkmanıza yardımcı olacaktır. Sizler için hazırladığımız CV örnekleri ile kendinize uyarlayarak CV’nizi hazır hale getirebilirsiniz.

CV örneklerine bakarak kendinize uygun bir hale getiriniz. Bir muhasebeci başvuru yaparken en dikkat etmesi gerekenler bilgisayar bilgilerinin olmasıdır. Muhasebecilerin bilgisayar programların her birini bilmeleri gerekmektedir. Bu son derece iş veren için önem arz etmektedir. Güncel olan bilgileri sürekli takip etmeleri gerekmektedir. Konu ile bilgilendirmeler yapılmalıdır.

Mezun olduktan sonra kendinizi geliştirmeniz bu konuda yararınıza olacaktır. Muhasebeciler için diğer önemli noktalardan biri de tecrübeli bir muhasebecidir. Yeni mezun olduysanız üzülmenize hiç gerek yok, küçük firmalar ile anlaşarak işinize bir yerden başlayabilirsiniz. Tabii ki de büyük firmalar da tecrübe edinmeniz daha iyi tercih olacaktır. Eğitim bilgilerinizi sırası ile girmelisiniz. Ayrıca daha önceden tecrübeleriniz var ise tarihleri ile yazmanız ve pozisyonlarınızı kısaca belirtmelisiniz. Sertifikalarınız varsa eğer bunları mülakata çağrıldığınızda yanınıza almayı unutmayınız.

muhasebi_cvb_ornekleri-707x1024

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ