Satış Danışmanı CV Örneği

Satış Danışmanı CV Örneği

Satış Danışmanı CV Örneği

Satış danışmanlığı günümüzde oldukça popüler bir meslek haline gelmiştir. Özellikle tekstil ürünlerinin pazarlanması konusunda mağazalar satış danışmanlarına ihtiyaç duymaktır. Alışveriş merkezlerinde faaliyet gösteren satış danışmanlarının görevi oldukça zordur. Sadece tekstil olarak düşünmemek lazım. Günümüzde birçok işletme ürünlerinin pazarlanması konusunda satış danışmanları ve temsilcilerine ihtiyaç duymaktadır.

Satış danışmanlığına başvuracak kişiler genelde becerileri ile ön plana çıkan kişilerdir. Son zamanlarda ilgi çeken ürünleri tespit edebilme, sezonu takip edip yenilikçi raporlar hazırlayabilen, şirketin Pazar payını artırabilecek çalışmalar yapabilmesi önemlidir.

Satış danışmanları, ileriyi görebilmelidir. Bu kişiler özgeçmiş hazırlarken sadece deneyim, tecrübe, beceriler, sertifikalar gibi bölümleri doldururlar. Geri kalanların bir önemi yoktur. Kişinin daha önce bir deneyimi olması artı bir özelliktir. Sektör ile katıldığı fuar ve toplantılar belirtilmeli, aldığı sertifikalar ve edindiği becerileri belirtmesi oldukça önemlidir.

Genellikle satış temsilciliği ya da danışmanlığını part-time olarak yapılmaktadır. Kişilerin aylık bir satış kotası vardır. Bu kotayı doldurmak amacı ile satış yapma zorunlulukları vardır. İş başvurusunda bulunmadan önce sektörü iyi bir şekilde araştırılmalı, zorluk ve kolaylıkları iyi bir şekilde analiz edilmesi gerekmektedir.

Satış danışmanları genellikle kurumsal çalışmalar yapmaktadır. Mağaza içerisinde müşteriler ile diyalog kurmaz aksine kurumsal şekilde şirketler ile büyük ticari anlaşmalar yapmaktadırlar. Uzun zaman çalışılabilecek bir meslek değildir. Başarılı bir çalışma ile kısa zamanda terfi edilebilmektedir.

 

cv123cv123

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ