Sekreter CV Örneği

Sekreter CV Örneği

Bağlı bulundukları birimlerin iç ve dış görüşmelerini düzenleme de ve gerekli olarak yapılan görüşmeleri ayarlar, iş yerinde ki zaman ve iş durumlarını planlar ve iş vereninden gelen istekleri ayarlamaktadır. İş verenler tercihlerini bayanlardan yana kullanmaktadırlar. Çünkü erkekler de askerlik şartı ve deneyim istemektedirler. Bundan dolayı da bayanların işe daha çok adapte olmaları ve askerlik gibi bir durumları olmadıktan bayanlar tercih edilmektedir.

Bayanlar sekreterliği daha çok tercih etmektedirler. Yönetici asistanlığı, pazarlama, ticaret, dış ilişkiler ve sekreterlik olarak dağılmaktadır. Bu mesleklerden en çok bayanlar sekreterliği tercih etmektedirler. Sekreterliği başvururken bayanların en önem vermeleri gereken konu ise öz geçmişleridir. Çalıştığı yerlerden çok bilgisayar ofis malzemeleri hakkında bilgisi göz önünde bulundurulur. Mutlaka ofis programlarını bilip bilmediğinizi hangi derecelerde olduğunuzu CV’nizde belirtiniz. Diksiyon için kurs eğitimi gördüyseniz mutlaka belirtiniz.

Eğer gitmediyseniz de belirtmeniz de tekrardan fayda olacaktır. İş verenlerin CV’de dikkat ettikleri konulardan bir tanesi de diksiyondur. Bu durumda bunları belirttiğiniz takdir de diğer başvuruların önüne geçebilirsiniz. Eğer sertifikalarınız var ise fotokopisini çektirerek mülakata götürebilirsiniz.

İş verenler sekreterlikte dış görünüşe de önem vermektedir. Bakımlı, eli yüzü düzgün kişiler daha çok tercih ettikleridir. Onun için fotoğrafınızın yeni olmasına dikkat etmelisiniz. Yeni bir fotoğraf ve özen ile hazırlanmış CV ile sekreterlik başvurusunda bulunabilirsiniz.

sekreter-cv

word_bos_cv_ornegi_1

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ