Etkili Bir CV Örneği

Etkili Bir CV Örneği

İş başvurularında kendinizi bir adım öne çıkarabilmeniz için etkili bir CV hazırlamanız gerekmektedir. Her şeyin belirli bir kuralı olduğu gibi CV hazırlamanın da belirli bir kuralı bulunmaktadır. Bu kurallar dışında yer alan CV iş başvurularında değerlendirilmeye alınmaz ve her yerde de başınıza dert olabilmektedir.

Etkili bir CV, Kesinlikle Bilgisayar ile hazırlanmalıdır. El ile hazırlanan CV modası çok eskide kaldığını söyleyebilmekteyiz. Maksimum 2 sayfa uzunluğunda olması gerekmektedir. Yazdığınız kişisel bilgiler kısa ve anlaşılır olması gerekmektedir. Gereğinden fazla cümleler size iş kazandırmak yerine kaybetmenize neden olmaktadır. Yazıları hep birinci tekil şahıs üzerinden yazın. Bu yöntem oldukça etkili ve hep başarılı sonuçlar doğurmaktadır.

CV hazırlanırken daime kendinizi ön plana çıkarın. Yeteneklerini ve becerilerinizi sürekli vurgulayın. Tarihsel bilgiler eklemeniz gerekiyor ise bunu bir kronolojik sıraya göre ekleyin. Başvuruda bulunacağınız alan ile ilgili daha önceden araştırmalar yaparak edindiğiniz bilgileri özetlemeye çalışın. Eğer yeteri kadar bilgiler eklediğinizi düşünüyorsanız, en son olarak güncel çekilmiş bir fotoğrafınızı da ekleyerek kapanışı yapabilirsiniz.

Bu adımları uygulayarak başarılı bir şekilde CV oluşturabilirsiniz. En iyisini yapacağım diyerek kendinizi sıkmayın. Yeteri kadar bilgiler vermeniz yeterlidir. CV iş garantisi veren bir belge değildir. Sadece işverenlerin mülakat aşamasında sizi önceden tanımak amacıyla kullandıkları bir yöntemdir.
cv26

 

cv26

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ